icon

Code::Blocks

20.03 için
Windows

3.5

6

MinGW derleyicisini içeren C++ için IDE

1.4M

Bu uygulamayı oyla

X
Code Blocks C++'de programlama yapmak için muhteşem bir opsiyondur. Açık kaynak, birleştirilmiş ve çapraz platform gelişim ortamıdır ve GCC (MingW/GNU GCC), MSVC, Digital Mars, Borland C++ 5.5, Open Watcom gibi çoklu derleyicilerin kullanımını destekler. Bu Code Blocks paketiyle gelen mevcut derleyici ise MinGW'dir.

Code Blocks'un işlevselliği eklentiler kullanılarak genişletilebilir. Hızlı, özelleştirilmiş yapı sistemine sahiptir ve çoklu çekirdek CPU ile sistemler üzerinde paralel yapılar gerçekleştirmenizi sağlar.

Code Blocks'un hata ayıklayıcısı kaynak kod ya da veri üzerindeki kesim noktalarının uygulanmasını destekler, aynı zamanda sayaçların ve durumların kurulumunu da destekler. Kullanıcı ile belirlenmiş denetlemeler de oluşturabilirsiniz. Diğer bir göze çarpan özellik ise özel hafıza dökümleridir.

Son olarak, Code Blocks C++ ve XML dilleri için 'code folding' fonksiyonunu da içeren kaynak-kodu söz dizimini reklendirir ve sekmeli arayüze sahiptir. Sınıf tarayıcısı ve kaynak kodu tamamlama özelliği ile birlikte gelir.
X